::: + POWIĘKSZ TEKST ::: - ZMNIEJSZ TEKST ::: USTAW JAKO STRONE STARTOWĄ    ::: DODAJ DO ULUBIONYCH  ::: STRONA GŁÓWNA

REGIONALNE CENTRUM INFORMACJI EUROPEJSKIEJ

   REGIONALNE CENTRUM INFORMACJI EUROPEJSKIEJ   tel./fax (094) 347 13 17   ul. Młyńska 2   75-054 Koszalin     

bela.gif (892 bytes)

 

 

 

.: PRZEWODNIK TEMATYCZNY :::

 

UE w skrócie
Portal Unii Europejskiej z najważniejszymi faktami i liczbami na temat Unii Europejskiej


Kalendarium Unii Europejskiej
Historia UE w datach. Kalendarium wydarzeń związanych z powstawaniem i rozwojem procesu integracji w Europie oraz kalendarium Wspólnot oraz Unii Europejskiej obejmuje lata 1949-2009. Na stronie znajdują się szczegółowe zestawienia roczne i miesięczne.


Polska w Unii Europejskiej
Dokumenty i raporty Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej podsumowujące kolejne etapy funkcjonowania Polski w strukturach unijnych i omawiające bilans korzyści i kosztów w sferze gospodarczo-społecznej:
Doświadczenia pierwszego roku członkostwa w Unii Europejskiej czytaj więcej >>
Doświadczenia społeczne dwóch lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej czytaj więcej >>
3 lata członkostwa Polski w Unii Europejskiej czytaj więcej >>
4 lata członkostwa Polski w Unii Europejskiejczytaj więcej >>
5 lat Polski w Unii Europejskiej. Raport czytaj więcej>>
5 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej w perspektywie społecznej czytaj więcej>>

Dokumenty i raporty Ministerstwa Spraw Zagranicznych:

Ekonomiczno - społeczne efekty członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Główne wnioski w związku z 6-tą rocznicą przystąpienia Polski do UE czytaj więcej>>

Społeczno-gospodarcze efekty członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Główne wnioski w związku z siódmą rocznicą przystąpienia Polski do UE czytaj więcej>>


Fundusze europejskie

Portal Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na temat dostępnych w latach 2007-2013 programów operacyjnych finansowanych z funduszy strukturalnych. Udostępnione są w nim dokumenty programowe, przewodniki beneficjenta, aktualne dane i informacje bieżące.


Fundusze strukturalne UE

Serwis Ministerstwa Rozwoju Regionalnego na temat wykorzystania funduszy UE w latach 2004-2006 w Polsce. Udostępnione są w nim dokumenty programowe, akty prawne, informacje na temat stanu wdrażania, statystyki oraz informacje o konkursach.


Mapa Dotacji UE

Serwis informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego zawierający wykaz projektów, współfinansowanych z Funduszy Europejskich, które realizowane były na obszarze Polski. Interaktywna mapa Polski pozwala na ograniczenie poszukiwań do konkretnego województwa. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy dowiedzieć się, ile projektów zostało zrealizowanych w regionie, jaka jest ich wartość, na co zostały wydane środki finansowe i wreszcie, kto realizował konkretny projekt. Mapa Dotacji UE umożliwia także generowanie porównań wykorzystania środków unijnych między dwoma województwami.


Kącik Przyjemnej Lektury

Serwis internetowy Komisji Europejskiej w którym udostępnione są liczne broszury informacyjne z różnych dziedzin oraz mapy, pocztówki i plakaty.

 

Poszukującym podstawowej wiedzy na temat Unii Europejskiej polecamy naszą publikację dla młodzieży Unia Europejska. Elementarz, w której udostępniamy w prostej i przejrzystej formie najważniejsze informacje.

 

 AKTUALNOŚCI WIADOMOŚCI Z REGIONU PRZEWODNIK TEMATYCZNY
DOKUMENTY I AKTY PRAWNE PUBLIKACJE INNE STRONY KIM JESTEŚMY KIM JESTEŚMY
NASZE ZADANIA KONTAKT ARCHIWUM e-mail

Copyright 2001 Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Koszalinie. All rights reserved.